Çatı Yalıtımı

Çatı Yalıtımı

Çatı Yalıtımı

Çatı Yalıtımı


Son yıllarda artan hava bazlı ani değişimlerden korunma isteğimiz çoğumuzu çatı yalıtımı konusunda bilgi edinmeye itiyor. Her ne kadar çatı yalıtımı konusunda kendimizi donanımlı ve birikimli olarak görsek de yoğun yağışta oluşan tablo hiç de öyle söylemiyor. Binalarımız yetersiz ve eksik bilgiyle yaptırdığımız çatı yalıtımı konusunda ne yazık ki sınıfta kalıyor. Oysaki hem barındığımız yerin hem de ailemizin güvenliğini düşünerek çatı yalıtımı konusunda kendimizi geliştirmemiz ve hayatımızı da güvene oturtmamız en faydalı düşünce tarzı olarak karşımıza çıkıyor.

Çatı yalıtımı sağlamlığının aslında sadece sağlığımıza değil aynı zamanda bütçemize de yarar sağlayacağını da göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Bilgi ve tecrübenin ışığında yapılan her çatı yalıtımının evinizin sıcaklığını %25 oranında arttırdığı yapılan araştırmaların sonuçlarından biridir. Bu açıdan baktığımızda yapıların harcadığı enerji miktarının azaldığı ve enerji tasarrufuna imkân sağladığı görülmektedir. Maalesef ısı yalıtımının bulunmadığı yapılar ısı yalıtımı yapılmış yapıların teknolojisinden çok geridedir. Bu nedenle yalıtımın yapılmadığı yapılarda oturan vatandaşların romatizmal ve solunumsal rahatsızlıklarının gözle görülür bir biçimde fazlalığı dikkat çekiyor. Çatı yalıtımı yapılmayan binaların sakinlerini tedirgin eden rutubet sıkıntısı da bu rahatsızlıklarla birlikte kendini gösteriyor. Yalıtımın yapılması binaların iç kısımlarında oluşabilecek olası küflenme, mantar bağlama, kabarma ve sıvaların dökülmesinin de önüne geçmektedir. Yalıtımın yapılmasından sonra su yoğuşmasının olmaması da binanın içinde sıcak-soğuk farkının minimuma indirilmesine yardımcı olacaktır.

Çatı yalıtımında kullanılan malzemeler yeni teknoloji ve gelişmeler ışığında her an değişmekte ve yenilenmektedir. Yalıtımda kullanılan temel maddelerden cam yünü olup bu malzeme ile birlikte yapınızın yangına ve beraberinde oluşabilecek çeşitli komplikasyonlara dayanaklı olması sağlanır. Cam yünü birinci kalite yanmaz bir malzeme olup yüksek sıcaklıklara rağmen tam koruma sağlama özelliğine sahiptir. Çatı yalıtımı deyince aklımıza sadece ısı yalıtımı gelmemelidir. Çatı tamamı ile bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Bunun en bariz örneği ısı yalıtımında kullanılan taş yünü malzemesinin aynı zamanda ses yalıtımında da sıklıkla tercih edilmesidir. Çatı yalıtımı kısmının bir ara başlığı olan ses yalıtımı da yapıldığı takdirde dışarıdan gelen rahatsız edici seslerin önlenmesi sağlanacak ve yapınız güvenlik, sağlık ve aynı zamanda konfor açısından yeterli standartları yakalayacaktır.

BİZİ TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN

TEŞEKKÜRLER !

BİZİ ARAYIN : +90 532 395 5941
BİZİ MAİL ATIN : [email protected]
Yada bize yazın, biz size dönüş yapalım...!
WHATSAPP'TAN YAZIN : +90 532 395 5941
web tasarım
SAYFA BAŞI